Přijímací zkoušky

by - 13:32
Krásné úterý,
V dnešním článku bych vám ráda prozradila jak probíhal můj den D. Tím dnem byly přijímací zkoušky na Univerzitu Karlovu obor Speciální pedagogika. Přijde mi to jako chvilka od doby, kdy jsem začátkem února podávala přihlášku a už to tu bylo. Na mém emailu cinkla zpráva s pozvánkou na přijímací zkoušky. Na můj obor se to týkalo testu obecných studijních předpokladů, který se měl konat 7.6. Na ten jsem se připravovala pomocí vzorového testu ze stránek školy a pak také pomocí testů, které jsem nalezla na stránkách jiných vysokých škol. 
Bohužel jsem v těchto testech narazila na spoustu věcí, které můj mozek nepobíral. Musím ale říct, že u většiny se mi podařilo nakonec na princip přijít. Některé jsou pro mě záhadou až doteď. No co se dalo dělat. Snažila jsem se tedy stále  dokola vyplňovat nejrůznější cvičení a doufala, že test nějak zvládnu. Rozhodně doporučuji k přípravě si projít tops (testy obecných studijních předpokladů) z jiných univerzit. Člověk se aspoň naučí princip, který se dá aplikovat na další úlohy.
Den D byl konečně tady. No tedy nevím jestli konečně, ale prostě byl tady. Překvapivě se mi spalo celkem dobře, i když to brzké vstávání mě nijak netěšilo. Jsem zvědavá, jestli si na něj někdy zvyknu. Rychle jsem se oblékla, nalíčila se, snědla rychlou snídani, a připravila svačinu. A hurá mohli jsme vyrazit směr Praha. V Jinonicích jsme přestoupili na metro a poté už jenom hledali budovu Právnické fakulty, kde se test obecných studijních předpokladů měl konat. I přes mé obavy to nebyl vůbec těžký úkol. Musím říct, že se mi okolí fakulty líbilo. Hned u řeky, krásný výhled, kousek od centra. No co si víc přát. Třeba právnickou fakultu ještě někdy navštívím. 

Začátek testu měl být v 9 hodin. My jsme před budovou byli už chvilku po 8 hodině. Přeci jen prezence nějakou dobu trvá a nerada bych celý test propásla jen kvůli tomu, že bych nepřišla včas. Před budovou mi přítel popřál hodně štěstí a já vyrazila vstříc hledání té správné místnosti.
V tu dobu už mé nervy pracovaly opravdu dost a já byla nervóznější a nervóznější. Naštěstí jsem v tom nebyla sama. Všichni jsme na tom byly dost podobně. Vylezla jsem tedy schody do třetího patra s hledala učebnu 300, kterou jsem naštěstí úspěšně našla, a čekala mě prezence, kde jsem se musela podepsat a poté už jsem si šla sednout do auly/posluchárny, kde nás bylo kolem 150. To už na mě čekal test. V 9 hodin vše začalo. Byly nám řečeny pravidla, požadavky a zásadní věci k testu. Největší šok jsem zažila u počtu úloh, kterých jsem si myslela, že má být 40 a přitom na záznamovém archu bylo celkem 80 políček. Naštěstí tahle obava byla zbytečná. Čekalo nás pouze 40 úkolů na 28 minut. Když jsme testy otevřeli a konečně mohli začít úplně jsem se klepala a hned u prvního cvičení nevěděla co dělat. A to šlo jen o doplňování slov do textu tak, aby správně navazoval. Tam jsem určitě nějakou tu minutu ztratila. Poté jsem narazila na cvičení kde se ovoce pomerančovalo a bůhví co ještě. Z toho jsem byla tak zmatená, že jsem ho po nějaké té minutě raději nechala být. Poté jsme zahlédla něco mi povědomého - určování skupin, které k sobě patří. U toho jsem se konečně uklidnila a začala vše pomalu vyplňovat. To se mi dařilo tak napůl. Stres na mě padl zase až 3 minuty před koncem, kdy jsem neměla hotové 1 cvičení a díky mému přemýšlení jsem ho bohužel nestihla, ale tak co se dá dělat. Poté už jsem byla ráda, že mám vše za sebou. Že už jenom odevzdám zadání a záznamový arch, naposledy se podepíšu a mohu jít za svou kamarádkou se kterou jsem měla domluvený sraz. 
Počet získaných bodů jsme se dozvěděli hned druhý den a já byla překvapená, že to nebyla taková katastrofa jako jsem si myslela. Doufám, že slečnám se kterými jsem se ten den bavila, testy i další zkoušky vyšly a dostanou se na jejich vysněné obory. A mě teď nezbývá už jen doufat, že se umístím co nejlépe a od října ze mě bude studentka speciální pedagogiky.

A co vy? Jaké byli vaše přijímací zkoušky? Mám tu studenty, nebo uchazeče pedagogické fakulty UK?

You May Also Like

4 komentářů

 1. A kolik máš bodů?:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 26 bohužel. Uteklo mi to o bod. Tak třeba se bude ještě snižovat hranice.

   Vymazat
 2. Podle tvého profilu hádám, že hranici snižovali, tak gratuluju :) to jsme na stejné fakultě, ale na jiném oboru, já už jdu letos do druháku :) Moje přijímačky byly dost zajímavý, dělala jsem dvoje (mám dvouobor) a byla jsem taktak nad hranicí, ale bylo nás tam mraky :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bohužel nesnižovali, ale dostala jsem se na druhou školu :) Uvidím jestli to budu příští rok zkoušet znovu :) Já jsem byla strašně naštvaná, protože mi to vždycky uteklo o půl bodu. Věřím, že přijímačky musely být zajímavé :D Držím palce ať se ti studium daří :)

   Vymazat

Děkuji za milý komentář :)