Tip na výlet: Vyhlídka Máj

by - 12:00

V jednom z předchozích článků jsem psala  o těch nejkrásnějších vyhlídkách v České republice, které bych i ráda navštívila. A právě jednu z nich jsem si odškrtla v sobotu 21.4. Bylo krásné slunečné dopoledne a já zjistila, že divadlo, do kterého se chystáme, se koná vlastně až druhý den a že by tedy byla škoda strávit tak krásný den doma. Rozhodli jsme se tedy sbalit svačinu a vyrazit. Celkem bez problémů jsme na Novém Smíchově našli autobusovou zastávku, kde nás ovšem překvapil počet lidí, kteří jeli také. Věděla jsem, že vyhlídka Máj je oblíbená, ale že až takhle. Ale ani počet lidí nás neodradil a s radostí jsme vyrazili. Cesta do Štěchovic, kde se přestupovalo, trvala přibližně 40 minut a další cesta přímo do Teletina,  Krňan trvala necelých 20 minut. Pokud máte lítačku, tak Vás tenhle výlet vyjde opravdu na pár korun. Jízdenka do Štěchovic vyšla na 24 korun a do Teletína pak na 18 korun.

V autobuse jsem měla v plánu prostudovat mapu, aby po výstupu nehrozilo to, že nebudeme vědět kudy kam. Toho jsem se bát opravdu nemusela. Najít správnou cestu na vyhlídku nebylo opravdu vůbec těžké. Už z okénka autobusu jsme viděli lidi, kteří na vyhlídku teprve mířili, nebo se naopak vracely zpět. Podle popisu na internetu jsem se bála, že budeme muset jít aspoň hodinu, než dojdeme do cíle, ale nic takového se nestalo. Cesta vedla do menšího kopce přes louku a následně lesem. Tam už nám vyhlídka Máj začala ukazovat svoji krásu. Musím říct, že jsem tím výhledem byla naprosto okouzlená a určitě doporučuji vyhlídku navštívit i přes větší počet lidí.Doporučení:

Rozhodně si s sebou vezměte svačinu a dostatek pití, protože v této malé vesničce nenachází žádný krámek ani hospoda, kde by se člověk mohl osvěžit a občerstvit.
Pokud na vyhlídku nevyrazíte autem, rozhodně doporučuji si zjistit spoje zpět, protože autobusy nejezdí tak často
Vezměte si deku. Můžete si ji rozložit a pohodlně sledovat krajinu. Může se hodit při čekání na uvolnění místa v jednotlivých částech vyhlídky.
Od věci nejsou pohodlné boty. Při lezení přes kameny za hezčím výhledem jsou bezpečnější tenisky než žabky.

Navštívili jste nějakou vyhlídku ? Kam nejraději vyrážíte na výlety?

You May Also Like

5 komentářů

 1. Ty jo, tak to je super, že je to z Prahy tak blízko! Já si myslela, že je to mnohem dál a plánovali jsme výlet na léto s tím, že nevíme, jak vymyslíme dopravu. Výhled je tam určitě krásný, mně se takhle líbil i lom Velká Amerika. Naposled jsem navštívila Černolické skály, kde teda není vyhlídka jako taková, ale výhled ze skal je taky krásný. :)

  Rosa Nera

  OdpovědětVymazat
 2. Páni, je to vážně nádherná vyhlídka! Někdy tam určitě zajedu:).
  Windy pink style

  OdpovědětVymazat
 3. My máme vyhlídku v Mohelně na Hadcové stepi, vypadá to tam téměř identicky jako na těchto fotkách :-)
  All my cosmetics

  OdpovědětVymazat
 4. Super! Vďaka za tip na výlet, ešte sa v Čechách len zorientovávam.

  OdpovědětVymazat
 5. Celém okolí vyhlídky je nádherné a skvělá je i cesta vlakem z Prahy.

  OdpovědětVymazat

Děkuji za milý komentář :)