Jsme dost

by - 11:00Nedávno jsem četla jeden opravdu povedený článek od Barči z barborovepribehy.cz, který měl opravdu pěknou myšlenku. Jeho název se skládal z pouhých 2 slov, které ovšem mají naprostou pravdu. Jsme dost. 


Věřím, že snad každý z nás zná ten pocit, kdy se cítí méněcenně. Přijde domů a v odrazu zrcadla nevidí přesně to, co by si představoval. Myslím si, že utkvělá představa, že nejsme dost, nám na mysl v této době přichází ještě více než dříve a to hlavně díky době ovlivněné médii a nejrůznějšími sociálními sítěmi. Tam se to "dokonalostí" jen hemží. Spousta stylizovaných fotek se na nás valí po desítkách opravdu ze všech stran. Dokonalá plet, zuby, vždy perfektní make-up. Je tohle vážně reálné? Samozřejmě, že ne. Jen na svých sociálních sítích chceme prezentovat vše tak, jak nejlépe umíme. Dosáhnout té dokonalé iluze není vůbec těžké. Stačí dokonalá póza, pěkný filtr, správné prostředí, a pokud to ještě není dost, můžeme prohnat fotkou photoshopem a tadá dokonalá fotka je na světě. To však člověk na druhé straně nevidí. A to je přesně to, co v nás může vyvolávat onen pocit, zda jsme dost.

Dost co? Dost krásní, dost chytří, dost pracovití. Dost zábavní, nebo snad dost štíhlí?
Jak se vlastně dá měřit to, jestli jsme dost? Podle počtu kamarádů, nebo snad podle počtu lajků u fotky?

Období dospívání dokáže být opravdu těžké. Ještě, když člověk kolem sebe nemá ty správné lidi, kteří jsou tu pro něj a pomůžou, když je to nejvíc potřeba. Nejhorší je, když nenajde oporu ani u těch nejbližších.
Během svého dospívání jsem bohužel slyšela spoustu nehezkých věcí, které se mě dotkly o to víc, když byly mířeny ze strany těch nejbližších. 

Myslíš si, že tě někdo bude chtít, když jsi nemocná?!" 
Podívej se na ty křivý zuby!"
Anorektičko!" Podívej se na sebe, vždyť to je hnus!" 
A tak bych mohla pokračovat dále. Ale jak se říká:  Vše zlé je k něčemu dobré.

Pořád pochybuješ o tom, že jsi dost? Zkus si přečíst následujících pár řádků a pořádně se nad nimi zamyslet.

Stoupni si před zrcadlo a pochval se. Vezmi si na sebe ty šaty, které ti tak sluší a usměj se na sebe. Uvidíš, jak hned budeš mít lepší náladu. Obklopuj se věcmi, které máš ráda. Dělej, co tě baví, a nekoukej, co na to říkají ostatní. Děláš to pro ně, nebo pro sebe? Poslední radou je, že ať děláš cokoliv, nenech se tím sžírat. Bude na můj blog chodit dost lidí?" Co, když se mé články nebudou líbit?" Hlavní je mít z toho radost. 

Tak se podívej do zrcadla a řekni si, že jsi dost. Protože jediný, kdo tě o tom může přesvědčit, jsi ty sám.


Budu ráda, když se nad tímto článkem zamyslíte a třeba ho i budete sdílet dál.

You May Also Like

5 komentářů

 1. Hlavní je mít z toho radost. - Přesně tak, krásně řečeno! :) Jsem moc ráda, že ses tématu ujala a zpracovala ho tak upřímně. Jak se večer dostanu domů, přidám tě k sobě do článku. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc za pochvalný komentář :)

   Vymazat
 2. Krásně napsané. Ale hodně těžké si to udržet, zvlášť v době sociálních sítí, kde je prezentované jen to nejlepší :) Krásný den, Iva

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji. Bohužel je to tak. Zvláště v posledních letech :) Krásný den i Vám :)

   Vymazat
 3. Moc hezky napsáno. Takové myšlenky je důležité sdílet se světem... kéž dosáhnou na ty, jež to potřebují nejvíc.

  OdpovědětVymazat

Děkuji za milý komentář :)