Nejkrásnější vyhlídky v České republice

by - 9:30


Blíží se jaro a s ním také začátek turistické sezóny, na kterou se já osobně velmi těším. Společně s partou kamarádů vyrážíme na výlety do přírody. Sbalíme batoh, spacák, dobrou náladu a vyrážíme vstříc dobrodružství. Věřte mi, že i při takovém pochodu se dá užít spousta zábavy.
Já jsem si v dnešním článku připravila  vlastní zážitek z jedné krásné vyhlídky a pár tipů na
  nejkrásnější vyhlídky v České republice, které by byl hřích nějaký krásný slunečný den nenavštívit. K takové túře samozřejmě musí mít člověk to správné vybavení. 

Už to bude dlouhé 4 roky, co jsem s partou kamarádů vyrazila objevovat krásy lomu Velká Amerika. Měli jsme v plánu užít si slunečné odpoledne společně s krásným výhledem. Jeden  kamarád se ale věnoval horolezectví a chtěl se podívat i dolů. Já jsem do té doby nic jako slaňování nezkoušela a strašně se bála, že to nezvládnu. Naštěstí cesta dolů probíhala celkem hladce. A probíhala by ještě líp, kdyby většina z nás na sobě měla vyhovující oblečení a obuv. Náhodou v tu dobu v lomu probíhalo natáčení a my se ocitli v oficiálním spotu. Lom vypadal opravdu moc hezky. Voda byla průzračná a sváděla ke koupání, ale to z nás nikdo neriskoval. Po chvíli jsme se vydali na průzkum nedaleké jeskyně, kde nás odradil od nějakého velkého zkoumání šílený nepořádek. Bohužel někteří lidí neví, jak se chovat v přírodě. Po následném odpočinku jsme se vydali zpět k našemu autu plní dojmů a zážitků.
Pokud rádi podnikáte výlety do přírody a váháte nad koupí turistického vybavení rozhodně doporučuji nakouknout na stránky  outdoorovým vybavením a dalekohledy, kde najdete široký sortiment od spacáků až po horolezecké vybavení.
Vyhlídka Máj
Nachází se nedaleko obce Teletín nad bývalými Svatojánskými proudy a otevírá se z ní jeden z nejkrásnějších pohledů na Vltavu. Stáčející se řeka do tvaru podkovy mezi skalami tvoří nádhernou přírodní scenérii.


Mariina vyhlídka  Českém Švýcarsko
Nejznámější z Jetřichovických vyhlídek. Nachází se na skále poskytuje výhled na Jeřichovické skály a zvlněnou krajinu Českého Švýcarska.


Králův Stolec v NP Podyjí
Vyhlídka nad hladinou Znojemské přehrady. Podle pověsti z této vyhlídky polský král Jan III. Sobieski v roce 1683 přechod svých vojsk před Dyji, když táhl na pomoc Turky obležené Vídni. Ve skalách pod Královým stolcem byla objevena jediná dnes známá letní sklaní kolonie vrápence malého v Evropě.


Ambrožova vyhlídka nad Labským dolem
Ambrožova vyhlídka v Krkonoších se nachází na červeně značené turistické stezce mezi Labskou boudou a Vrbatovou boudou pod Pančavskou loukou. Svůj název dostala podle ochránce přírody Jindřicha Ambrože.


Velká Amerika
Velká Amerika - český Grand Canyon je vápencový, asi 800 metrů dlouhý, 200 metrů široký. až 100 metrů hluboko zatopený lom s překrásně průzračnou vodou. Ta opravdu láká v slunečné dny ke koupání. Bohužel brána do lomu je trvale zavřená a i přesto řada lidí slézá po skalách na dno.


Doufám, že se Vám článek líbil a některou z vyhlídek navštívíte. 
Kam nejraději vyrážíte Vy?

You May Also Like

11 komentářů

 1. Podívat se na Velkou Ameriku máme taky v plánu :-) Díky za super článek! :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsem ráda, že se článek líbil. :) Určitě tam vyražte, je to tam kouzelné.

   Vymazat
 2. Velká Amerika je nádherná, byla jsem se tam podívat jako dítě :) Jinak máme letos v plánu s přítelem navštívit vyhlídku Máj.

  LENN

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To opravdu je. Určitě se tam budu chtít podívat znovu a Máj máme také v plánu :)

   Vymazat
 3. Nádherné fotky! Na Velké Americe jsem byla jako dítě, pamatuju si, jak jsem běhala u okraje a jedna známá z toho pomalu omdlévala hrůzou :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To se vůbec nedivím :D Já hrůzou omdlévala, když si kamarád hrál na vlajku a věšel se na stromy u okraje!

   Vymazat
 4. Byla jsem jen na Velký Americe, ale zbytek v létě určitě procestuju. :)


  Dokonalý tabu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Také mám v plánu to vše procestovat :)

   Vymazat
 5. Já bych chtěla strašně moc na tu vyhlídku Máj, tak uvidíme. Celkově se mi líbí všechny, mám takové turistické věci moc ráda, ačkoliv outdoorovýmu vybavení moc nerozumím. :-) Už se těším, až bude počasí na takovéto výlety. :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Konečně to vypadá, že venku bude krásně. Už se moc těším na výlety s kamarády. Máj vypadá opravdu dobře. :)

   Vymazat
 6. To je taková nádhera! Kéž bych se na nějakou z nich mohla hned teď vydat! *u*

  OdpovědětVymazat

Děkuji za milý komentář :)