Přečteno 01 I Lars Kepler: Lovec králíků

by - 22:11

Ahoj,
Vítám Vás u prvního článku série Přečteno, kde budu představovat knihy nejrůznějších žánrů, které jsem poslední dobou přečetla. Já jakožto velký milovník knih doufám, že oslovím další z vás. Čtení je totiž skvělá forma relaxace, kdy můžeme s pomocí své představivosti aspoň na chvíli odejít od toho všeho stresu, povinností, problémů. Není nic lepšího než se uvelebit v měkkém křesle, dát si nohy na stůl, zapálit vonnou svíčku a společně se svou knihou se nechat unášet fantazií.

Název: Lovec králíků
Autor: Lars Kepler
Nakladatelství: HOST
Počet stran: 538


Lars Kepler - pseudonym, za kterým se skrývá manželská dvojice Alexandra Coelho Ahndorilová (nar. 1966) a Alexander Ahndoril (nar.1967). Dosud spolu vydali 5 bestsellerových kriminálních románů. Všech knih série se doposud prodalo přes 5 milionů výtisků, v České republice více než čtvrt milionu.

Anotace
 Joona Linna je už celé 2 roky ve vězení s vysokou ostrahou. A teď ho odvezli na tajnou schůzku, která se týká vraždy jednoho ze švédských ministrů. Policie potřebuje, aby jim Joona pomohl vypátrat a zastavit pachatele, který nejspíš plánuje další vraždy politiků. Policie pracuje s verzí, že se jedná o teroristický útok. Ale jak už je u Joony zvykem, tuší, že případ spojuje něco jiného. On i Saga Bauerová musejí pracovat tajně a proti rozkazům svých nadřízených, aby vraha zastavili dřív, než bude příliš pozdě.
V centru dění se hříčkou osudu ocitne populární kuchař Rex Müller. Má v plánu se poprvé postarat o syna Sammyho. Ale místo tří týdnů dovolené ho čeká děsivý boj o život. Až se z vašeho telefonu ozve dětský hlas odříkávající básničku o králících, dejte se na útěk, protože právě tu slyšely všechny oběti před smrtí.

Vlastní názor
Věc kterou jednoznačně Kepler umí je zápletka a její rozvíjení. Děj je jako vždy zamotaný a plný falešných stop, takže když už konečně člověk získá dojem, že přišel na to, kdo je oním záhadným lovcem králíků nastane zvrat a vše je jinak. Vzepření detektiva, který neposlouchá někdy až nesmyslné rozkazy, je zde stejně jako v ostatních knihách skvěle vylíčené. Líčení kriminálních scén je jako vždy popsáno až do posledního detailu a to celé knize dodává na atmosféře. Až budete mít pocit, že jste se ocitli na místě činu. Vzrušení a strach vám doslova proudí celým tělem. To vše dohromady způsobí, že se od knihy prakticky nebudete moci odlepit dřív než po přečtení všech 538 stran. Tím to z Lovce králíků podle mě dělá nejlepší Keplerovu knihu.

You May Also Like

0 komentářů

Děkuji za milý komentář :)