Moje zkušenost s Natur house

by - 7:00
V dnešním článku bych Vám moc ráda popsala mou zkušenost s výživovým poradenstvím Natur house. Ten jsem se rozhodla navštívit po kladných recenzích z mého okolí. Už od malička mám totiž problém s podváhou, Řekla bych, že podíl na tom má i celiakie, která mi byla diagnostikována v 6 letech. Díky celiakii se mi hůře přibírá. (Aspoň to mi bylo řečeno u mé paní doktorky). Vždy, když jsem o svém problému s nabíráním s někým mluvila, dočkala jsem se akorát reakcí ve stylu: Nestěžuj si, co já bych za to dala. Jen počkej, až ti bude jako mě, to to hned půjde nahoru. Má úplně nejoblíbenější věta je ovšem no jo, to bys asi měla jíst KFC a mekáč. Jo fakt rada nad zlato. Určitá skupina mě dokonce považovala za člověka trpícího anorexií a s vážným problémem s jídlem. Což u mě opravdu nehrozí. Žádné výčitky pokud si dám něco nezdravého fakt nemám. Asi 3 měsíce zpět jsem začala trochu cvičit a s tím jsem se pokoušela i lépe jíst, protože přeci jen dostat se do stavu normální váhy by bylo skvělé. Ono klepat se zimou i na jaře není nic příjemného. Trčící kosti také nejsou nic moc hezkého.  Jak už jsem psala přibližně 3 měsíce jsem začala cvičit a také lépe jíst a stal se menší zázrak. Ze svých 46 kilo jsem se dostala aspoň na 49 což bylo skvělé. Dokonce jsem na svém těle začínala vidět změny a nárůst svalů (i když úplně minimální) Měla jsem ze sebe radost a chtěla jsem pokračovat dále. Jenže jsem se dostala do nemocnice, kde jsem ty pracně nabraná kila opět ztratila. A nabrat je zpět se tělu prostě nechtělo.

 Po internetu jsem začala shánět nejrůznější informace o tom, jak vypočítat svůj denní příjem kalorií, ale bohužel stránek takto zaměřených je opravdu spousta a na každé z nich se kalorický příjem lišil a to i o 400 kalorií. Nevěděla jsem tedy čemu věřit. Proto mě asi zlákala reklama instituce natur house, která hlásala, že stačí vyplnit pár údajů a tím si domluvit první schůzku a dokonce zdarma. Známí říkali, že za zkoušku rozhodně nic nedám a že by mi mohli poradit. Nějaké ty zásady zdravého stravování jsem už pochytila, ale chtěla jsem hlavně vědět kolik kalorií denně bych měla přijímat a také rozdělení tuků,bílkovin, sacharidů by mělo mé tělo mít. Navíc reklama slibovala i jídelníček na míru na 3 dny zdarma. Říkala jsem si, že je to skvělé, protože to je to co potřebuji. Ukázky jídel, která jsou pro mě vhodná a jejich gramáž. Neváhala jsem tedy a vyplnila krátký dotazník. Hned druhý den mi volal poradce, aby si se mnou domluvil schůzku.
V osudný den jsem se tedy vydala na místo činu. Přivítal mě výživový poradce, nabídl mi čaj a začal se vyptávat. Ze začátku jsme měla ještě otázku, jak je přibírání s natur house finančně náročné a bylo mi řečeno, že je to rozhodně o mnohem méně než při hubnutí a že se nemusím bát nějaké velké finanční náročnosti. Dal mi podepsat souhlas se zpracování osobních údajů a poté mě vyslal za plentu na váhu, která měla zjistit celkové složení mého těla. Zda není zavodněné, kolik má svalů, tuku a tak dále. Já jsem u sebe viděla jen váhu, která byla 47,3 kila. Když jsem se vrátila zpět pan poradce se tvářil zvláštně a začal se mě vyptávat, jak jsem k takové váze došla, řešil co tak přes den sním. Poté prohlásil jak je možné, že jsem došla k takovým číslům jaké ukázala váha. Podle ní mi chybí 3,7 kila tuku a 2,6 kila svalů. Čekala jsem, že dostanu papír s výsledky, ale bohužel vše zůstalo jen v počítači poradce. Poté hned začal říkat, že je to špatné a že s tím opravdu musím něco udělat, že se mi časem začne bortit páteř, začnou mi padat vlasy, zuby.. Začal mi říkat o tom, že bych měla začít přibírat a to hlavně zdravým způsobem. Poté vytáhl jídelníček na kterém byl podrobně popsaný 1 den. Začal se mnou tedy jídelníček probírat a postupně vyškrtávat jídla, takže mi u každého jídla zbyly maximálně 2 varianty. Moc se mi nelíbilo, že bych měla každý den jíst úplně to samé. Dozvěděla jsem se, že jíst vajíčka není dobré, nemám cvičit, ale třeba pizza v mém nahlášeném jídelníčku byla nejlepším jídlem dne. Další věcí, která se mi nezdála byly doplňky stravy, které mi tam na konci schůzky dopsal. Ale tak myslela jsem, že chce jen jídelníček udělat se vším všudy. Tím už se naše schůzka chýlila ke konci a já měla radost, že jsem zjistila aspoň základní informace a mohla bych přemýšlet jak s přibíráním dál, ale bohužel jsem se zmýlila. Ona bezplatná konzultace dopadla tak, že jsem musela zaplatit za 3 doplňky stravy přes 1400 korun, které jsem samozřejmě u sebe ani neměla. Proto jsem odcházela s tím, že o peníze jim nejde a mohu klidně zaplatit příště. Během celé schůzky mi nebylo sděleno kolik která věc stojí a nebylo bráno v potaz, zda vůbec mám zájem o její koupi. Doma jsem si o daných doplňcích stravy zjistila více informací a zjistila, že se snadno dají nahradit produkty dostupnými snad všude, ale s tím rozdílem, že jsou za několikanásobně menší cenu. Doplňky jsem se rozhodla neužívat a zkusím je vrátit. Šlo totiž i o věci, které nebyly bezlepkové, i když poradce hledal vše bezlepkové. Další návštěvu v Natur house už rozhodně nepodstoupím, protože jsem student a nemám možnost každý týden platit okolo 1000 korun za doplňky stravy, které nejsou tolik potřeby, pokud se zvolí vyvážená strava.

Po návratu domů jsem hledala recenze a ve většině případů, tam bylo jak je zbytečné platit takové peníze za již zmiňované doplňky, které jsou opravdu předražené. Stížnosti hubnoucích klientek, které při podivných dietách trpěly hlady a podle poradců to měli prostě vydržet. Já osobně si myslím, že hubnout hladovkou není správný způsob a je to spíše cesta k jojo efektu. Navíc jsem všude našla jen pár druhů jídelníčků, které se dávaly všem klientům. Našla se i spousta klientů, kteří byli spokojeni a hubli, ale je otázka kolik je to stálo a zda se jim kila nevrátí v podobě již zmiňovaného jojo efektu.
Neříkám, že do natur house nemá chodit nikdo, ale je to spíše pro lidi, kteří potřebují mít nad sebou pravidelný dozor a pomyslný bič, aby vše dodržovaly. Také je to pro lidi, kteří nemají problém s finanční situací a jsou schopni a hlavně do toho investovat. Osobně si myslím, že stejně nebo líp poslouží osobní trenér, který poradí i ve správné technice cvičení.

Děkuji všem, kteří dočetli až do konce.
Máte zkušenosti se sestavováním jídelníčku?

You May Also Like

8 komentářů

 1. Měla jsem s nimi obdobnou zkušenost. Sice ze strany hubnoucí ale i tak. Trpím vrozenou deformací ledvin a větší pohyb je pro mě hodně bilestiví hlavně když začnu rychle ztrácet vodu z organizmu. Paní při první prohlídce hrozila infarktem a kdo ví čím. Když jsem se ohradila že potřebují pouze poradit s jídelníčkem tak se na mne dívala jako kdybych zrovna vyvolávala satana. Jídelníček sestavený na tři dny byl něco hrozného. A když po mě chtěla tři tisíce za sezení jednou za 14 dni jsem se zvedla a beze slova odešla. Pak jsem ten slavný jídelníček ukázala své doktorce a ta se zhrozila. Prý by mi taková strava klidně mohla odrovnat ledviny na dobro.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No můj pan doktor taky nebyl nadšený. Navíc mi říkal, že tím, co mě strašil trpí hlavně slečny s anorexií a do té mám opravdu daleko.

   Vymazat
  2. A zkusila jsi stravování podle Břicháče Toma? Sice to je na hubnutí ale je tam dost rad na vyživení těla.

   Vymazat
 2. Od Natur house ruce pryč. Kamarádka u nich chvíli pracovala a hrůza děs. Klienty si shání tím, že se lidem doslova vnucují a výživoví poradci většinou moc velcí odborníci nejsou. Člověk od nich možná dostane pár dobrých rad, ale jejich úkolem je vnutit hromadu předražených doplňků stravy, sucharů a čajů.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Byla jsem tam jednou až už se neukážu. Nemám na nakupování doplňků stravy 3 tisíce měsíčně. Nejlepší je slyšet, že ty látky v doplňcích se nedají nahradit. Přitom v lékárně se dá sehnat spousta věcí levněji.

   Vymazat
 3. Za sebe každopádně mohu říct, že je dobré si najít trenéra, u kterého sice něco zaplatíš za jídelníček a za případné tréninky, ale radši dám svoje volné peníze do trenéra, než do něčeho takového. A zase je to i o trenérech, protože ne všichni to dělají opravdu profesionálně. Měla jsem štěstí na trenéra, který to s námi myslí opravdu vážně a obdivuji ho, že má se mnou takové zlaté nervy. :D :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rozhodně je to lepší. V nejbližší době chci začít hledat někoho vhodného. :) Závidím ti to štěstí :D

   Vymazat
 4. Ahoj, já u NH zhubla cca 10 kg za 4 měsíce a rozhodně jsem nehladověla ba naopak. Ale bohužel, jak se jídelníčky opakují, tak se mi totálně zhnusil baby špenát, dýně a brokolice, které jsem milovala. U NH jsem skončila ptz to bylo fakt drahý 4000/měsíc a to jen za ty jejich přípravky... + zdravé suroviny. Takže ta dieta stála cca 6000-7000 měsíčně. Už měsíc to nedržím, jím pořád pravidelně, sem tam náká kravinka a mám nahoře 4kg :-/ Také to budu určitě tím, že jím přílohy, ale určitě to nejsou hranolky atd, ale cizrna, jáhly, tmavá rýže, quinoia..
  Doma mám všechny knížky od Toma, tak si sestavím jídelníček podle něj a snad to půjde!

  OdpovědětVymazat

Děkuji za milý komentář :)